Aktualnie jesteś w: Internet -> Informacje
Informacje

Technologia

Sieć teleinformatyczna firmy Euronet oparta jest w większej mierze na technologii światłowodowej, ze wsparciem kabli miedzianych na końcówkach sieci. Abonenci podłączeni do jednego urządzenia (switcha) mogą osiągać prędkości sieci lokalnej do 100Mb/s (standard Fast Ethernet), switche połączone są ze sobą światłowodami o przepustowości 1Gb/s. Poszczególne osiedla łącznymi z siecią kablami światłowodowymi wykorzystując technologiczne rozwiązanie dające przepustowość 10 Gb/s, lub stosujemy tak zwane zwielokrotnienia połączenia czyli (agregacje) 1Gbit/s, np 4x1Gb/s.

Podłączenie

Abonentów do naszej sieci podłączamy miedzianym kablem, tzw skrętką, kategorii 5e. Kabel dociągamy od naszego urządzenia dostępowego, najczęściej umieszczonego w piwnicy, poprzez piony teletechniczne, aż do lokalu do miejsca wskazanego przez abonenta. Pomijając nieliczne przypadki, gdy okablowanie zostało położone podczas budowy bloku (np.: większa część TBS-ów, nowy blok przy ul. Antoniukowskiej, bloki przy ul Boboli 87, 89, 93 a także bloki przy ulicy Mackiewicza i Herberta) nowa instalacja musi zostać wykonana, co wiąże się z wierceniem by wprowadzić kabel do lokalu i ewentualnie doprowadzić go do pokoju, nie zawsze przylegającego do klatki. Położony kabel zostaje zakończony gniazdkiem (jeśli jest możliwość, to podtynkowym, jeśli nie, to nadtynkowym), lub od razu wtykiem RJ45 podłączanym bezpośrednio do karty sieciowej.

Wymagania

Wykorzystywane przez nas rozwiązanie nie wymaga używania modemów, konieczna jest za to karta sieciowa działająca w standardzie Fast Ethernet. Karta jest obecnie podstawowym wyposażeniem każdego komputera stacjonarnego i laptopa. Przy chęci podłączenia większej ilości komputerów, lub innych urządzeń (konsola do gier, dekoder satelitarny) konieczny jest zakup (na własną rękę) dodatkowego urządzenia - switcha lub routera. Różnice pomiędzy nimi, wady i zalety opisane są w dziale pomocy.

Współpracujemy z:


  

 

  


© Copyright 2010 EURONET INTERNET PROVIDER. All right Reserved
Realizacja: ddsoft
  Regionalny Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności Komisja Europejska