Aktualnie jesteś w: Telewizja -> Informacje
Informacje

Telewizja cyfrowa

Polega na przesyłaniu kanałów telewizyjnych metodą cyfrową do odbiorników indywidualnych. W porównaniu z sygnałem analogowym, przekaz cyfrowy oprócz nieporównywalnie lepszej jakości odbioru, umożliwia przesłanie od 4 do 16 razy więcej programów przy podobnym paśmie.

Ale różnice nie kończą się jedynie na jakości obrazu. Cyfrowa telewizja to także dostęp do wielu ciekawych i użytecznych usług, jak EPG (Elektroniczny Przewodnik po Programach), VOD (Video Na Żądanie), wybór wersji językowej ścieżki audio, napisy zamiast lektora czy kontrola rodzicielska.

Dekoder HD

Dostęp do tych wszystkich usług daje urządzenie abonenckie - dekoder telewizyjny. Do niego dostarczany jest sygnał cyfrowy i do niego zostaje podłączony odbiornik. Jego wszechstronność jest na tyle duża, że oprócz rzeczy podstawowych, czyli odbieranie i przełączanie kanałów, i dodatkowych, wymienionych akapit wyżej, daje możliwość przeglądania stron internetowych i grania w proste gry.

Cyfrowa jakość

By cieszyć oko cyfrowym sygnałem, a szczególnie jakością HD potrzebny jest dobry telewizor. Chociaż dekoder ma wiele wyjść i podłączyć można do niego praktycznie każdy telewizor, nawet kineskopowy, to jednak do cyfrowego odbioru należy mieć również cyfrowy telewizor (LCD, plazmowy. LED) z cyfrowym wejściem HDMI. Tylko taka konfiguracja umożliwi oglądanie programu w takiej jakości, w jakiej nadaje go nadawca.

Nasze rozwiązanie nie wymaga instalowania u Państwa anten satelitarnych. Sygnał do dekodera doprowadzimy kablem w standardzie ethernet, identycznym jak ten do internetu. W większości przypadków będzie się to wiązało z instalacją dodatkowego okablowania.

Współpracujemy z:


  

 

  

© Copyright 2010 EURONET INTERNET PROVIDER. All right Reserved
Realizacja: ddsoft
  Regionalny Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności Komisja Europejska